3300-EX100
Manufacturer:
Twin Industries
Part Number:
3300-EX100
Category:
Prototype Boards Perforated
Description:
PLUGBOARD PROTOTYPING PCMCIA
Manufacturer :
Twin Industries
Category :
Prototype Boards Perforated
Board Thickness :
Circuit Pattern :
Pad Per Hole (Round)
Edge Contacts :
Hole Diameter :
0.035" (0.89mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Plating :
Product Status :
Obsolete
Proto Board Type :
Plugboard, PCMCIA
Size / Dimension :
10.80" L x 8.25" W (274.3mm x 209.5mm)