CB1A-T-R-24V
Part Number:
CB1A-T-R-24V
Description:
RF/Wireless
Coil Current :
84 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :
40 A
Features :
Resistor, Sealed - Fully
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
14 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
14VDC - Nom
Termination Style :
Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)