CM1AF-R-P-24V
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
CM1AF-R-P-24V
Category:
Automotive Relays
Description:
RF/Wireless
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Automotive Relays
Coil Current :
75 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :
15 A
Features :
Resistor, Sealed - Flux Protection
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
14 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operate Time :
10 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Release Time :
10 ms
Switching Voltage :
28VDC - Nom