CB1AH-TR-M-24V
Part Number:
CB1AH-TR-M-24V
Description:
CB RELAY, HIGH HEAT RESISTANCE,
Coil Current :
84 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
20 A
Features :
Resistor, Sealed - Fully
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
14 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Switching Voltage :
28VDC - Nom