CB1AHF-T-R-24V
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
CB1AHF-T-R-24V
Category:
Automotive Relays
Description:
CB RELAY HR 1 FORM A 24V
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Automotive Relays
Coil Current :
84 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :
20 A
Features :
Resistor, Sealed - Flux Protection
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
14 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operate Time :
15 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Release Time :
15 ms
Switching Voltage :
28VDC - Nom