A3F1CSQ24VDC2D
Part Number:
A3F1CSQ24VDC2D
Description:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 80A 24V
In Stock:
90
Coil Current :
75 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
80 A
Features :
Diode, Sealed - Fully
Must Operate Voltage :
16.8 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Switching Voltage :
75VDC - Max