A3F1CSQ12VDC2R
Part Number:
A3F1CSQ12VDC2R
Description:
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 80A 12V
In Stock:
94
Coil Current :
150 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
80 A
Features :
Resistor, Sealed - Fully
Must Operate Voltage :
8.4 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Switching Voltage :
75VDC - Max