A3F1ASQ12VDC2
Part Number:
A3F1ASQ12VDC2
Description:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 80A 12V
In Stock:
78
Coil Current :
150 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
80 A
Features :
Sealed - Fully
Must Operate Voltage :
8.4 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Switching Voltage :
75VDC - Max