PBC-040A3M
Part Number:
PBC-040A3M
Description:
RELAY CONTACTOR 3PST 40A 220V
Coil Voltage :
220VAC
Contact Rating (Current) :
40 A
Must Operate Voltage :
187 VAC
Must Release Voltage :
44 VAC
Operating Temperature :
-5°C ~ 40°C
Switching Voltage :
380VAC - Max