CLM1D12480
Part Number:
CLM1D12480
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,12NO,N1
Coil Voltage :
480VAC
Contact Form :
12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current) :
60 A
Must Operate Voltage :
408 VAC
Switching Voltage :
600VAC - Max