CLM2D09480
Part Number:
CLM2D09480
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,9NO,N12
Coil Voltage :
480VAC
Contact Form :
9PST-NO (9 Form A)
Contact Rating (Current) :
60 A
Must Operate Voltage :
408 VAC
Switching Voltage :
600VAC - Max