CLM1D08480
Part Number:
CLM1D08480
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,8NO,N1,
Coil Voltage :
480VAC
Contact Form :
8PST-NO (8 Form A)
Contact Rating (Current) :
60 A
Must Operate Voltage :
408 VAC
Switching Voltage :
600VAC - Max