US2:CLM2D05480
Part Number:
US2:CLM2D05480
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,5NO,480
Coil Voltage :
480VAC
Contact Form :
5PST-NO (5 Form A)
Contact Rating (Current) :
60 A
Must Operate Voltage :
408 VAC
Switching Voltage :
600VAC - Max