CLM0F02480
Manufacturer:
Siemens
Part Number:
CLM0F02480
Category:
Contactors (Electromechanical)
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,200A,2NO,OP
Manufacturer :
Siemens
Category :
Contactors (Electromechanical)
Coil Voltage :
480VAC
Contact Form :
DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current) :
200 A
Features :
Auxiliary Contacts
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
408 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
Product Status :
Active
Switching Voltage :
600VAC - Max