CLM0D08120
Part Number:
CLM0D08120
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,8NO,OPN
Coil Voltage :
120VAC
Contact Form :
8PST-NO (8 Form A)
Contact Rating (Current) :
60 A
Must Operate Voltage :
102 VAC
Switching Voltage :
600VAC - Max