LEN04C012480B
Part Number:
LEN04C012480B
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,12NO,48
Coil Voltage :
480VAC
Contact Form :
12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
408 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max