CLM2D06120
Part Number:
CLM2D06120
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,6NO,N12
Coil Voltage :
120VAC
Contact Form :
6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current) :
60 A
Must Operate Voltage :
102 VAC
Switching Voltage :
600VAC - Max