CLM0D06277
Part Number:
CLM0D06277
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,6NO,OPN
Coil Voltage :
277VAC
Contact Form :
6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current) :
60 A
Must Operate Voltage :
235.5 VAC
Switching Voltage :
600VAC - Max