LCE04C408277A
Part Number:
LCE04C408277A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,4NC,8NO
Coil Voltage :
277VAC
Contact Form :
12PST-8NO/4NC (8 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
235.45 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max