LEN04C009480B
Part Number:
LEN04C009480B
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,9NO,480
Coil Voltage :
480VAC
Contact Form :
9PST-NO (9 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
408 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max