CLM2B08240
Part Number:
CLM2B08240
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,20A,8NO,240
Coil Voltage :
208 ~ 240VAC
Contact Form :
8PST-NO (8 Form A)
Contact Rating (Current) :
20 A
Switching Voltage :
600VAC - Max