LCE04C209347A
Part Number:
LCE04C209347A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,2NC,9NO
Coil Voltage :
347VAC
Contact Form :
11PST-9NO/2NC (9 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
294.95 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max