CLM2C08277
Part Number:
CLM2C08277
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,8NO,N12
Coil Voltage :
277VAC
Contact Form :
8PST-NO (8 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
235.5 VAC
Switching Voltage :
600VAC - Max