CLM0C09240
Part Number:
CLM0C09240
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,9NO,OPN
Coil Voltage :
240VAC
Contact Form :
9PST-NO (9 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
204 VAC
Switching Voltage :
600VAC - Max