LEN02C009600B
Part Number:
LEN02C009600B
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,9NO,600
Coil Voltage :
600VAC
Contact Form :
9PST-NO (9 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
510 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max