CLM2C06240
Part Number:
CLM2C06240
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,6NO,N12
Coil Voltage :
240VAC
Contact Form :
6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
204 VAC
Switching Voltage :
600VAC - Max