CLM2C06600
Part Number:
CLM2C06600
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,6NO,N12
Coil Voltage :
600VAC
Contact Form :
6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
510 VAC
Switching Voltage :
600VAC - Max