CLM1C06120
Part Number:
CLM1C06120
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,6NO,N1,
Coil Voltage :
120VAC
Contact Form :
6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
102 VAC
Switching Voltage :
600VAC - Max