LEBT1B003480B
Part Number:
LEBT1B003480B
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,20A,3NO,480V
Coil Voltage :
480VAC
Contact Rating (Current) :
20 A
Must Operate Voltage :
408 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max