LCE02C504277A
Part Number:
LCE02C504277A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,5NC,4NO
Coil Voltage :
277VAC
Contact Form :
9PST-4NO/5NC (4 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
235.45 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max