LEN02E003120C
Part Number:
LEN02E003120C
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,100A,3NO,12
Coil Voltage :
120VAC
Contact Form :
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current) :
100 A
Must Operate Voltage :
102 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max