CLM0C06208
Part Number:
CLM0C06208
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,6NO,OPN
Coil Voltage :
208VAC
Contact Form :
6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
176.8 VAC
Switching Voltage :
600VAC - Max