LCE04C105120A
Part Number:
LCE04C105120A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,1NC,5NO
Coil Voltage :
115 ~ 120VAC
Contact Form :
6PST-5NO/1NC (5 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current) :
30 A
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max