CLM1D03120
Part Number:
CLM1D03120
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,3NO,N1,
Coil Voltage :
120VAC
Contact Form :
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current) :
60 A
Must Operate Voltage :
102 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
75°C
Switching Voltage :
600VAC - Max