LCE04C302277A
Part Number:
LCE04C302277A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,3NC,2NO
Coil Voltage :
277VAC
Contact Form :
5PST-2NO/3NC (2 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
235.45 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max