CLM1D02240
Part Number:
CLM1D02240
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,2NO,N1,
Coil Voltage :
240VAC
Contact Form :
DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current) :
60 A
Must Operate Voltage :
204 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
75°C
Switching Voltage :
600VAC - Max