CLM0D03600
Part Number:
CLM0D03600
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,3NO,OPN
Coil Voltage :
600VAC
Contact Form :
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current) :
60 A
Must Operate Voltage :
510 VAC
Switching Voltage :
600VAC - Max