CLM0D02277
Part Number:
CLM0D02277
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,60A,2NO,OPN
Coil Voltage :
277VAC
Contact Form :
DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current) :
60 A
Must Operate Voltage :
235.5 VAC
Switching Voltage :
600VAC - Max