LCE02C600277A
Part Number:
LCE02C600277A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,6NC,0NO
Coil Voltage :
277VAC
Contact Form :
6PST-NC (6 Form B)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
235.45 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max