LCE02C204024A
Part Number:
LCE02C204024A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,2NC,4NO
Coil Voltage :
24VAC
Contact Form :
6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
20.4 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max