LCE04C006277A
Part Number:
LCE04C006277A
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,0NC,6NO
Coil Voltage :
277VAC
Contact Form :
6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
235.5 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max