US2:40EP32FF
Part Number:
US2:40EP32FF
Description:
CONTACTOR,FVNR,S1.75,3PH,120VAC,
Coil Voltage :
120VAC
Contact Rating (Current) :
40 A
Must Operate Voltage :
102 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max