CLM2C05120
Part Number:
CLM2C05120
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,5NO,N12
Coil Voltage :
120VAC
Contact Form :
5PST-NO (5 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
102 VAC
Switching Voltage :
600VAC - Max