LEN02C006240B
Part Number:
LEN02C006240B
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,6NO,240
Coil Voltage :
240VAC
Contact Form :
6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
204 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max