LEN04C004120B
Part Number:
LEN04C004120B
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,4NO,120
Coil Voltage :
120VAC
Contact Form :
4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
102 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max