LEN04C003120B
Part Number:
LEN04C003120B
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,3NO,120
Coil Voltage :
120VAC
Contact Form :
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
102 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max