40EP32BF
Part Number:
40EP32BF
Description:
CONTACTOR, SZ1.75,3PH,N1,120V,
Coil Voltage :
120VAC
Contact Rating (Current) :
40 A
Must Operate Voltage :
102 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Switching Voltage :
600VAC - Max