3RT20361AT600UA0
Part Number:
3RT20361AT600UA0
Description:
CONTACTOR.AC3:22KW 1NO+1NC 600 V
Coil Voltage :
600VAC
Contact Rating (Current) :
51 A
Must Operate Voltage :
510 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-25°C ~ 60°C
Switching Voltage :
690VAC - Max