3RT23172AM20
Part Number:
3RT23172AM20
Description:
CONTACTOR RES S00 20A 208VAC 4NO
Coil Voltage :
208VAC
Contact Form :
4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current) :
20 A
Must Operate Voltage :
176.8 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-25°C ~ 60°C
Switching Voltage :
690VAC - Max