3RT20174AN61
Manufacturer:
Siemens
Part Number:
3RT20174AN61
Category:
Contactors (Electromechanical)
Description:
CONTACTOR S00 12A 200VAC 1NO R L
Manufacturer :
Siemens
Category :
Contactors (Electromechanical)
Coil Voltage :
220VAC
Contact Form :
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current) :
12 A
Features :
Auxiliary Contacts
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Must Operate Voltage :
187 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-25°C ~ 60°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
690VAC - Max